Gabinet psychoterapii, interwencji
kryzysowej i psychoonkologii

  Agnieszka Kwiecińska

Psycholog, psychoterapeuta. Certyfikowany psychoonkolog i superwizor psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Absolwentka Kursu Psychoterapii organizowanego przez szpital im. dr Babińskiego. Ukończyła również szkolenie "Leczenie głębokich zaburzeń osobowości" w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Członek SN Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób doświadczających depresji, lęków, bezradności i nasilonego cierpienia psychicznego o różnym podłożu. Pracuje z osobami, które pragną zmienić postawę wobec siebie i własnego życia, lepiej poznać siebie, aby móc się rozwijać. Terapię prowadzi w nurcie psychodynamicznym. Pracę z pacjentem opiera na uważności, empatii, rozumieniu aktualnej sytuacji życiowej pacjenta oraz jego historii i jej znaczenia. Ważna jest dla niej  szeroko rozumiana relacja z drugim człowiekiem i różne sposoby rozumienia jego trudności.

Swoje ponad 20 letnie doświadczenie pracy z chorymi onkologicznie i ich rodzinami wykorzystuje udzielając wsparcia psychoonkologicznego pacjentom mierzącym się z chorobą nowotworową.  Od wielu lat zajmuje się również pracą z osobami przeżywającymi utratę i żałobę.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Nieustannie poszerza swoje umiejętności uczestnicząc w szkoleniach psychoterapeutycznych. Obecnie jest w trakcie dwuletniego kursu w zakresie leczenia traumy rozwojowej metodą NARM.

Prowadzi superwizję psychoonkologiczną dla psychoonkologów.

  Anda Jaworucka-Drath

Psychoterapeuta, interwent kryzysowy, trener i konsultant, członek Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończone całościowe szkolenie podyplomowe przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Absolwent studiów podyplomowych Psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkoły Trenerów i Konsultantów Zarządzania TRANSMISJA.

Doświadczenie zawodowe:

  • Fundacja Nagle Sami, Warszawa / Kraków
  • Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie
  • Zakład Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, CMUJ
  • Krakowski Instytut Psychoterapii,
  • Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie,
  • Ośrodek Pomocy Bezdomnym Uzależnionym od Alkoholu w Myślenicach-Osieczanach.

Swoje metody pracy opiera o podejście psychodynamiczne. Specjalizuje się w terapii osób dorosłych w zakresie nerwic, zaburzeń osobowości, zaburzeń zachowania, a także różnych kryzysów życiowych. Oprócz pracy indywidualnej posiada doświadczenie pracy z grupami, prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji, autoprezentacji, treningi asertywności.

W swojej praktyce zawodowej kieruje się Kodeksem Etyki Zawodowej Psychoterapeuty .W trosce o jakość swojej pracy oraz osobisty rozwój nadal szkoli się i doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w konferencjach, treningach oraz poddając swoją pracę superwizji.
Dopasowuje styl pracy do indywidualnych potrzeb, problemów i celów klienta. Towarzyszy i wspiera w fascynującym choć trudnym procesie poznawania samego siebie.